Nápověda

Web najdivzdelavani.cz byl vytvořen s požadavky na snadnou obsluhu uživatelů. Důraz byl kladen na využití mapy s přehledem jednotlivých vzdělávacích aktivit. Přesto se ovšem může stát, že nastanou nejasnosti při užívání webu. Základní informace poskytne tato nápověda. Pokud v ní řešení svého problému nenaleznete, obraťte se na správce webu pinkas@beve.cz Nápověda je členěna na dvě části - pro navštěvníka hledajícího vzdělávací aktivitu a pro zadavatele vzdělávání.

Nápověda pro vyhledávání vzdělávací aktivity

Úvodní stránka

Uvodní stránce dominuje mapa Jihomoravského kraje s vyznačenými body s jednotlivými vzdělávácími aktivitami. Horní logo webu vede na úvodní stránku. Odkazy pro přihlášení a registrace jsou určeny pouze pro vzdělávací organizace.

Samotná mapa využívá podkladů Google, takže použití je stejné jako v ostatních webech s podobnou funkcionalitou. Zvětšování v mapě se nejjednodušeji provádí rolovacím kolečkem myši k danému místu na mapě. Lze také použít tlačítka +- v levém horním rohu mapy.

Po kliknutí na bod v mapě se zobrazí základní informace o aktivitě, ze které se lze dostat na detail akce.

uvodni_strana.jpg

Po kliknutí na bod se zobrazí základní informace o vzdělávací aktivitě

uvodni_strana_s_detailem_aktivity_na_mape.jpg

Vyhledávání

Po zadání hledané termínu do pole "Vyhledávání" budou zobrazeny výsledky pro hledání v aktivitách. Je možné také přepnout na prohledání článku, fotogalerií, či příloh.

vysledek_hledani.jpg

Filtrování

Pokud návštěvník neupřednosňuje hledání v mapě, zajímá ho například vyhledání všech seminářů k IT problematice ve městě Brno od určitého data, lze na toto použít filtrovací formulář. Stačí vybrat požadovaný charakter vzdělávání a kliknout na tlačítko filtrovat.

filtrovani_aktivit.jpg

Výsledek fitrování se zobrazuje jednak v mapě a jednak v tabulkovém výpise. Zde lze zvolit počet zobrazených aktivit (10, 25, 50, 100) a také třídit výsledky podle sloupců v tabulce

tabulka_aktivit_pod_mapou.jpg

Aktivity Týdnů vzdělávání dospělých, komerční aktivity, archív

Pro odlišení aktivit Týdnů vzdělávání dospělých - tedy aktivit které jsou zdarma je použito jiné ikony bodu aktivity v mapě. V základním nastavení se zobrazují oba druhy vzdělávacích aktivit. Pro zobrazení pouze placených aktivit, či Týdnů vzdělávání dospělých lze použít tlačítka pod tabulkou. Vlevo je ještě možno využít tlačítka Archív pro zobrazení již proběhlých aktivit.

tlacitky_tydny_a_komercni_akce.jpg 

Označení komerčních aktivit: bod_komercni_akce.jpg
Označení aktivit Tydnů vzdělávání dospělých: bod_TVD.jpg
Označení archívu: bod_archiv.jpg

Detail aktivity

U vybraného vzdělávání lze nalézt více informací v přiložených souborech - například pozvánkách, či materiálech pro účastníky. Lze diskutovat o akci, shlédnout fotogalerie z předchozí podobné aktivity.

detail_aktivity.jpg

Poslední detailem jsou informace o vzdělávací instituci.

detail_aktivity_info_o_vzdelavaci_organizaci.jpg

Přihlášení se na akci

Na akci se lze přihlásit prostřednictvím webu najdivzdelavani.cz .  Formulář bude odeslán na organizátora a také přihlašovanému. Pokud vzdělávací organizace potřebuje více informací od přihlášeného, kontaktuje jej samostatně.

prihlaseni_se_na_akci.jpg

Články, kontakt

Sekundárním obsahem webu jsou články týkající se vzdělávání. Ty se nachází ve spodní části webu a upozorňují na zajímavosti v oblasti vzdělávání, zvou na zajímavé akce atp. Úplně dole pod partnery projektu z něhož vzešel tento web jsou kontatky na provozovatele a kontaktní formulář.

clanky_paticka_kontakty.jpg